Opinion

Disiplina, çelësi i edukimit dhe i suksesit personal 

Nga M. Franciska (Suzana) Lekaj   Mungesa e theksuar e disiplinёs vihet re se është e pranishme kudo; në familje,...

Penelope Cruz: Shën Nënë Tereza, gruaja që ma ndryshoj jetën!

Aktorja e famshme holivudiane, spanjollja Penelope Cruz në një postim të saj në Instagram të shoqëruar me një fotografi me...

 “TË GJITHË JEMI VËLLEZËR” – Enciklika e re e paralajmëruar e papa Françeskut

Nga Don Mikel Sopi Të bashkuar për të tejkaluar kohën-sprovën që po vjen Paralajmërohet enciklika e papa Françeskut me titull:...

Shën Hieronimi dhe moderniteti

Nga Prend BUZHALA Figura e Shën Hieronimit zgjohet nga lashtësia dhe vjen në kohën tonë si njëri ndër personalitetet qendrore...

Revista amerikane “LIFE” e vendos Nënë Terezën ndër personalitetit më me ndikim në botë

Nga Gjekë Gjonlekaj/New York Revista e njohur amerikane “LIFE” botoi këto ditë një numër special. Kjo është njëra prej revistave amerikane më...