Kisha në Kosovë

Kryeminstri Kurti dhe Ipeshkvi Dodë Gjergji flasin për rregullimin e statusit juridik të Kishës Katolike

Prishtinë, 24 janar 2023: Sot, në orët e paradites Ipeshkvi ynë, Sh. T. Imzot Dodë Gjergji ka pritur në takim...

Porosia e Imzot Dodë Gjergjit për Krishtlindje 2022

Porosia e Imzot Dodë Gjergjit për Krishtlindje 2022     “Lavdi Hyjit në më të lartin qiell e paqe mbi...

Programi i Krishtlindjes 2022 në Katedralen Shën Nënë Tereza në Prishtinë

Të dashur besimtarë/e, miq e dashamirë, Kisha Katolike në Kosovë, përkatësisht Dioqeza Prizren-Prishtinë, me gëzim e shpall programin e Krishtlindjes...

Akademi Solemne “Ditët e Bogdanit” në Katedrale

Më 6 dhjetor 2022, ditë e martë, në ditëkujtimin e kalimit në amshim të Imzot Pjetër Bogdanit, Dioqeza Prizren-Prishtinë, në...

EKSPOZITË EKSKLUZIVE ME PIKTURA ORIGJINALE TË SHËN NËNË TEREZËS

Nesër, më 22 nëntor 2022, në orën 19:00, në Qendrën “BogdaniPolis”, që gjendet nën Katedralen Shën Nënë Tereza në Prishtinë,...

Imzot Dodë Gjergji priti në takim komandantin e KFOR-it, gjeneralin Angelo Michele Ristuccia

Prishtinë, 11 nëntor 2022: Sot, në orët e paradites, Ipeshkvi ynë, Sh. T. Imzot Dodë Gjergji, ka pritur në vizitë...

Bekohet kisha e re në Deiç të Famullisë së Klinës

Në festën e Kryeengjëve, më dt. 29 shtator 2022, u bë bekimi i kishës në Deiç, e cila është filial...

Kremtimi i ditëfestës liturgjike të Shën Nënë Terezës në Katedralen e Prishtinës 2022

Më 5 shtator 2022, në orën 11:00 Katedralja Shën Nënë Tereza në Prishtinë ka kremtuar solmenisht pajtoren e saj, shenjtëreshën...

Imzot Zef Gashi: Shën Nënë Tereza është dhurata me e çmuar e popullit dhe kishës sonë për njerëzimin

Homelia e plotë e Sh. T. Imzot Zef Gashit, argjipeshkëv i Tivarit në pension, në Festën e Shën Nënë Terezës,...

Programi i festës i Shën Nënë Terezës në Katedrale 2022

Të dashur besitmarë/e, Të nderuar qytetarë/e. Ju njoftojmë se të hënën, më 5 shtator 2022, është ditëfesta e Shën Nënë...